Online Diyet Nedir?
Online Diyet Nedir?

Günümüzde insan yaşamının bir parçası haline gelen online uygulamalar pek çok alanda kendini gösterirken bunun bir örneği de online diyet olarak sağlık sektöründe karşımıza çıkıyor. Yurtdışında zayıflama üzerine yapılan çeşitli araştırma sonuçlarına göre internet üzerindeki online zayıflama uygulamaları kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Bu tarz uygulamaların kişinin kendi kendini kontrol edebilme yeteneğini geliştirdiği tespit edilmiştir. Tüm dünyada gelecekte başarılı zayıflamanın bu tarz diyetlerle olacağı düşünülmektedir. 

Online diyet iş yaşantısından, günlük koşuşturmalardan, ev ve çocuklarından kendisine vakit ayıramayan kişilerin yaşamını son derece kolay hale getiren uzmanların bilgi ve denetiminde yapılan  doğru bir biçimde zayıflamayı sağlayan bir hizmet türüdür. Yurtdışında beslenme alışkanlıklarına uygun diyet listelerini elde edemeyenler veya diyetisyen hizmeti alma olanağına haiz olmayanlar bakımından kaçırılmayacak bir fırsat sunmaktadır. 

Kimler Online Diyet Yapabilir? 

Online diyet yapabilecek olan kişiler şöyle sıralanabilir: 

 • İş ve seyahatlerinden dolayı diyetisyen randevusuna gitme durumu olmayanlar
 • Diyet sırasında devamlı motive edilme ile kontrole ihtiyaç duyanlar
 • Yaşadıkları şehir nedeni ile diyetisyene ulaşma olanağı bulunmayanlar
 • Öğrenciler
 • Yurtdışında yaşayan kültür farklılığından ötürü oradaki bir diyetisyen ile iletişime geçemeyenler ve kendi beslenme kültürüne uygun olan bir diyet listesi isteyenler

Neden Online Diyet Tercih Edilmelidir? 

Online diyetin tercih edilmesinin başlıca nedenleri şöyledir:

 1. Daha fazla motive edici olması
 2. Daha çok iletişim imkanı sağlaması
 3. Zaman kaybının önüne geçmesi
 4. Ulaşım sorunu olmaması
 5. Maliyete yol açmaması
 6. Etkili sonuçlar elde edilebilmesi
 7. Evde, iş yerinde, tatilde ve aile ile vakit geçirmek için gidilen herhangi bir yerde diyetisyen ile rahatlıkla görüşülebilmesi
 8. Diyetisyen tarafından danışanın yakından takip edilebilmesi 

Online Diyetisyen Mobil Uygulaması 
 

Diyetisyenin mobil uygulaması tüm diyetisyen ve danışma süreçleri göz önünde bulundurarak beslenme hizmeti almak isteyen danışanlara özel olarak tasarlanarak geliştirilmiştir. Yüz yüze gerçekleştirilen beslenme danışmanlığında da danışanlarla olan iletişimi artırmak amacı ile diyetisyenler tarafından mobil uygulama kullanılmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde online diyet yakından takip edilebilmektedir. Böylelikle sağlıklı bir biçimde aç kalmaksızın ideal kiloya kavuşabilmek ve diyetisyenlerden dengeli ve sağlıklı beslenme hususu öğrenilebilmektedir.  

Online Diyeti Tercih Etmenin Yararları 

Online diyet yer ile erişim sorunlarını ortadan kaldırır. Yaşanılan yerde diyetisyen yok ise online diyet sayesinde tüm bu problemler etkin bir biçimde sona ermektedir. Online diyetin sürdürülebilirlik düzeyi bir hayli yüksektir. Diyetisyen ile online uygulama üzerinden rahatlıkla ve hızlı bir biçimde karşılıklı mesaj gönderebilirsiniz. Online diyet uygulamasıyla diyet programına ilişkin tüm süreçler görüntülenebilmektedir. Online diyet, doğru beslenme alışkanlığı kazanmak için son derece etkilidir. Online diyet, diyet yapan kişinin motivasyonunun yüksek olmasını sağlar. 

Online diyet hizmetini başarılı bir şekilde danışanlarına sağlayan diyetisyenler, bu uygulama sayesinde aç kalmadan oldukça sağlıklı bir şekilde ideal kilosuna kavuşmayı arzu edenlerin hedeflerine ulaştıklarını belirtiyorlar. Mobil uygulama programları sayesinde cep telefonlarına online diyet programlarının indirilmesi kolaylıkla mümkün oluyor. Online diyet hizmetleri genel olarak e-mail veya çeşitli sosyal medya ve mesajlaşma programları üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu konuda diyetisyenler tarafından mobil uygulama programları daha da geliştirilmektedir.