CERRAHİ BESLENME

 


Cerrahi beslenme düzeni, yüksek ağırlığa sahip olan kişilerin cerrahi müdahale ile bu ağırlığından kurtulması sonucunda uyması gereken beslenme düzenini içermektedir. Mide ameliyatı denilen bu işlem ile midenin yaklaşık 4’de 3’ü alınmaktadır. Genel olarak obezite hastalığına karşı yapılan bu işlem sonucunda kişi beslenme düzenine iki kat fazla dikkat etmelidir. Ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek bu durum 
cerrahi beslenme ile kontrol altına alınmaktadır. Sitemiz üzerinden danışanlara en iyi cerrahi beslenme programlarını sunmaktayız. Mide ameliyatı ve fiziksel aktiviteler ile birlikte cerrahi beslenme düzeni de kilo verme ve kilo kontrolü için oldukça önemlidir. Kilo kontrolü yapmak ve düzenli şekilde kilo vermek isteyen kişiler sitemiz üzerinden uzman diyetisyenlerin görüşlerini almaktadır. Uzman diyetisyen bakışı ile doğru cerrahi beslenme programı hazırlanmaktadır. Kişiye özel hazırlanan bu program ağırlık kaybının etkili şekilde ilerlemesi ve doğru orantıda sonuç almak için en iyi yöntemlerden biridir.

 Obeziteye Karşı Cerrahi Müdahaleye Nasıl Yaklaşılmalı?

 

        İlk olarak obezite teşhisi konulan ya da olması gereken kilodan yüksek olan kişiler için cerrahi müdahale yapılmaktadır. Cerrahi müdahale öncesinde ve sonrasında hasta bu ameliyata hazırlanmaktadır. Genel olarak mide ameliyatlarında kişinin ilk olarak belirli bir kilo kaybı yaşaması istenmektedir. Hastanın belirli miktar kilo vermesi ile ameliyata hazırlanma süreci başlamaktadır. Ameliyat sonrasında ise cerrahi beslenme düzeni ile sağlıklı beslenme programı çizilmektedir. Hızlı ve etkili kilo vermek isteyen kişiler bu programa sitemiz üzerinden ulaşabilmektedir.


                                                 Obezite Cerrahisi Sonrasında Cerrahi Beslenme Aşamaları Nelerdir?


Mide ameliyatı geçiren kişiler sonrasında cerrahi beslenme ile sağlığı olumlu etkileyecek beslenme düzenine geçmektedir. 
Cerrahi beslenme aşamaları ilk olarak sıvı tüketimi ile başlamaktadır. Cerrahi müdahalenin ardından özel beslenme listesi hazırlanarak yavaş yavaş katı gıdalara geçiş yapılmaktadır. Bu beslenme düzeninde temel olarak yumuşak, püre şeklinde, sıvı ve lif oranı yüksek besinler tüketilmektedir. Midenin şişmesine ve hazımsızlığa neden olacak besinlerden uzak durulması gerekmektedir.


                                         Obezite Cerrahisi Sonrasında Beslenme Düzeninde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Obezite cerrahisi, son dönemlerde sıklıkla tercih edilen ve kilo problemlerini hızlı şekilde ortadan kaldıran işlemlerden biridir. Sitemiz üzerinden uzman diyetisyenler ile iletişime geçen hastalar, kişiye özel hazırlanan cerrahi beslenme listeleri ile sağlıklı beslenmektedir. Lif oranı yüksek ve vitamin kaynaklı beslenme programları sunan sitemiz, hastaların iyileşme süresini olumlu yönde etkilemektedir. Obezite cerrahisi ardından beslenme düzeni sık sık ve azar azar besin alımı şeklinde ilerlemektedir. Bu beslenme düzenine uygun programlar sitemiz tarafından hazırlanmaktadır.